فیلر چیست

فیلر چیست
فیلر چیست

فیلر چیست

فیلرها یا همان مواد پر کننده که باعث افزایش بافت نرم می شوند ،برای ترمیم آتروفی زیر پوستی و درمان پیری پوست طراحی شده اند. مواد پر کننده ی مختلفی برای این نوع درمان وجود دارند مانند کلاژن انسانی ،حیوانی (کلاژن گاوی و گلوتارآلدیید متصل به آن ) و ... که با وجود موثر بودن دارای عوارض فراوانی مانند مشکلات ایمونوژنیستی و واکنش های فوق حساسیت (آلرژی زا) می باشند که اثر درمان را بسیار کاهش می دهد.

به دلیل نیاز مبرم به ایجاد ماده ای با کیفیت بالا و بدون عارضه ،کمپانی ها با ورود به شاخه پزشکی و انجام تحقیقات گسترده از سالهای قبل در این زمینه موفق به تولید موادی شدند که مورد استفاده برای این نوع درمان باشند .سازگاری بالای HA تولید شده با بافت بدن و اندازه مناسب میکرو سفرهای موجود در این مواد ، مانع از عمل فاگوستیز شده و باعث طول عمر بیشتر این مواد نسبت به سالهای قبل شده است .انواع مختلفی از فیلر ها تولید شده اند ولی بیشترین نوع مورد استفاده در دنیا فیلر هایی از جنس اسید هیالورونیک هستند.

فیلر ها حاوی اجزای کوچکی هستند که در بدن بصورت دار بست عمل میکنند و کلاژن خود شما روی این دار بست رشد می کند . با گذشت زمان این اجزا به آرامی حل می شوند.و به تحریک کلاژن سازی پوست شما کمک می کنند. در حقیقت نتایج بسیار طبیعی پس از تزریق فیلر را خواهیم داشت.