لیزر موهای بدن و صورت |لیزر نابلکس

لیزر موهای بدن و صورت |لیزر نابلکس
لیزر موهای بدن و صورت |لیزر نابلکس

 نکات مهم قبل و بعد از لیزر موهای بدن و صورت با لیزر نابلکس

 

دو هفته قبل از انجام لیزر، موها با بند یا مومک از ریشه کنده نشود و فقط با تیغ تراشیده شود. یک روز قبل از انجام لیزر موها را بطور کامل و دقیق با تیغ ( شماره صفر ) شیو کند. قبل از انجام لیزر باید موضع با اب و شوینده کامل شسته شود تا کرم یا آرایش کاملاً پاک شود 
اقدامات لازم بعد از انجام لیزر موهای زائد انجام لیزر مو اگر دستگاه بپیشرفته و تنظیمات انرژی مناسب باشد نسینتا بدون درد یا با درد کمی همراه هست و با توجه به اینکه معمولا التهاب یا قرمزی زیادی ایجاد نمیشود لذا اقدامات خاصی بعد از لیزر نیاز نیست ولی با توجه به اینکه بعضی افراد پوست حساسی دارند برای احتیاط توصیه میشود که: 1/ بلافاصله بعد از لیزر بمدت ده دقیقه از کمپرس سرد ( با ایس بگ ) استفاده کند . 2/ بعد از کمپرس سرما، پماد بتامتازون به همراه زینک اکسید را یک بار در محل لیزر استفاده شود. 3/ در فواصل بین جلسات لیزر خصوصا در روزهای افتابی حتما فرد از ضد افتاب استفاده کند ( هر چهار ساعت یکبار ، نیم ساعت قبل از خروج از منزل ) و اگر موها رشد کرد فقط موها شیو شود ( با تیغ یا ماشبن ریش تراش با تیغ شماره یک ) و به هیچ وجه از بند یا مومک استفاده نکند ، الیته در دو هفته اول بعد از انجام لیزر اگر فرد متوجه شد که موها رشد کرده ولی سست است میتواند موقتا ( فقط یک بار ) موهای سست درامده را به ارامی با موچین بردارد.

چه کسانی نباید سمت لیزر بروند ؟

بیمارانی مانند افراد مبتلا به لوپوس که نور لیزر باعث تشدید بیماری شان می شود. افراد مبتلا به پورفیری هم به دلیل واکنشی که نسبت به لیزر نشان می دهند، باید دور این روش درمانی را برای رفع موهای زائد خود خط بکشند. افرادی هم که باتری در قلب خود کار گذاشته اند باید قبل از لیزر، پزشک خود را در جریان بگذارند و معمولا از انجام لیزر موهای زائدشان منع می شوند.

تفاوت قیمت خدمات لیزر در مراکز مختلف ناشی از چیست؟

اول اینکه ممکن است در مراکز مختلف، دستگاه های متفاوتی برای لیزر موهای زائد به کار برده شوند. دوم اینکه اگر دستگاه های یکسانی در 2 مرکز به شما خدماتی ارائه می داد و یکی از آنها، ارزان تر از دیگری بود، باید به این مساله شک کنید. متاسفانه این روزها بیشتر آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی، اقدام به تبلیغ لیزر موهای زائد با قیمتی پایین تر از کلینیک ها می کنند. این مراکز، دنبال کسب سود بیشتر هستند و علاوه بر به خطر انداختن سلامت شما، تعداد شات یا میزان انرژی را کمتر از حالت عادی در نظر می گیرند و از این رو، شما را برای جلسه های بیشتری به مرکز خود می کشانند. در این صورت، در نهایت شما هستید که از نظر مالی، زمانی و حتی سلامت، ضرر خواهید کرد.

معمولا به 4 جلسه لیزردرمانی نیاز داریم